Výborný guláš i u vás na stole
Guláš pochází původně z Turecka. Později se dostal do Maďarska a následně do dalších evropských zemích. Guláš se dělá typicky z hovězího nebo vepřového masa. Připravit si ale můžete také segedínský guláš, jehož hlavní přísadou je zelí. Ať už plánujete připravit jakoukoli variantu guláše, základem je dostatečně osmažená cibule a samozřejmě výborné koření!
Koření pro každou příležitost
Plánujete vařit guláš, případně gulášovou polévku, ale chybí vám koření? Pak můžete vyzkoušet gulášové koření, které se do omáček a gulášových polévek náramně hodí. Aby jeho chuť maximálně vynikla, doporučujeme přidat ještě před samotným masem. Tím, že koření orestujete spolu se základem, nádherně se rozvoní a připraví gastro zážitek, na který nezapomenete.
Pikantní maďarský guláš
V případě, že máte raději guláše pikantnější, pak jistě sáhnete po maďarském guláši. Ten obsahuje chilli, takže je pikantnější než běžná gulášová směs. Lehce pikantní nádech dá vyniknout i dalším chutím. Směs koření pak můžete využít nejen do samotného guláše, ale také pro přípravu leča nebo různých polévek. V případě potřeby je možné jej využít také do minutek.
Cibulový tip na závěr
Cibule tvoří základ guláše. Čím více ji opražíte, tím tmavší guláš získáte. Dejte si ale pozor, abyste cibulový základ nespálili. Guláš pak může být hořký. Důležité je pak také množství cibule. V mnoha kuchařkách se dočtete, že máte dát „kolik masa, tolik cibule“.
Pozor! Tato „poučka“ se vztahuje na množství a ne hmotnost. Na kilo masa tak nedáte kilo cibule. Když víte, že maso zabere jednu misku, stejnou misku naplňte nakrájenou cibulí. Tak získáte ideální poměr. Pokud byste do guláše použili cibule moc, bude pak sladký.